Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku!

Kolejny rok akademicki Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Sławieńskiego rozpoczęty.
W Sali Przyjęć Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie zebrało się bez mała 140 słuchaczy by uczestniczyć w uroczystej inauguracji.
Gościem specjalnym uroczystości była prof. Danuta Gierczyńska – prorektor Akademii Pomorskiej w Słupsku, która wraz z Starostą Sławieńskim Wojciechem Wiśniowskim (rektorem UTWPS) dokonała aktu inauguracyjnego.
Wykład inauguracyjny pt. “Prawdy i mity o ziołach” poprowadził prof. Zbigniew Sobisz również z Akademii Pomorskiej.
Po wysłuchaniu “Gaudeamus igitur” Starosta Sławieński, Wojciech Wiśniowski wręczył indeksy ponad dwudziestu słuchaczom, którzy rozpoczynają naukę na uniwersytecie, ale także tym, którzy kontynuują przygodę z uniwersytetem i uzyskali zaliczenia z poprzedniego semestru.

Po uroczystości w bardzo sympatycznej atmosferze zwiedzono także muzeum w towarzystwie przewodników – dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom za oprawę merytoryczną i serdeczne przyjęcie.

Zajęcia na uniwersytecie rozpoczną się już od najbliższego tygodnia w dwóch grupach: w Sławnie (Zespół Szkół Agrotechnicznych) oraz w Darłowie (Zespół Szkół Morskich oraz Szkoła Podstawowa nr 3)
Wszystkim słuchaczom życzymy wspaniałych doświadczeń w zdobywaniu wiedzy, ale także miłych wrażeń wynikających z bycia częścią projektu, jakim jest Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Sławieńskiego 1f642 - Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku!

About the author

root

View all posts